Zamestnávatelia združení v RÚZ vypracovali k návrhu novely vysokoškolského zákona konkrétne návrhy a paragrafové znenie pripomienok.
Odmena má byť vyplatená v mesiaci december vo výplate za mesiac november 2021.
Pripravovaný návrh nie je podľa študentov reformou, pretože nerieši reálne problémy v školstve.
O svoje skúsenosti sa so študentmi podelili odborníci z medzinárodných firiem, ale i lokálnych spoločností.
Štátna tajomníčka rezortu školstva uviedla, že čísla v školách sú približne rovnaké, avšak situácia v regiónoch je vážna.
Predseda Rady vysokých škôl Martin Putala nevidí, že by novela vysoké školy posúvala ku kvalite.
Návrh novely vysokoškolského zákona je podľa RVŠ založený na výraznom obmedzení samosprávy a autonómie vysokých škôl a ich fakúlt.
Pallo uviedol, že ide o pozitívny posun.
Ministerstvo tvrdí, že od začiatku je rezort otvorený konštruktívnej diskusii, čo dokazuje aj fakt, že novela vznikala rok a pol a podieľali sa na nej aj samotné vysoké školy a ich reprezentácie.
Tvrdí, že je dôležité vytvoriť pre deti dobrú budúcnosť, čo má podľa neho za úlohu vzdelávanie.
Minister školstva poprel, že reformou by sa mali rušiť fakulty.
Od 27. septembra do 8. októbra školy súťažili vo viacerých kategóriách.