Autor textu: Archív
04.06.2015

Program Nexteria Leadership Academy ukončilo 16 študentov

Ten ponúka najtalentovanejším vysokoškolákom v hlavnom meste a okolí možnosť systematicky rozvíjať praktické, manažérske a líderské zručnosti.

Bratislava 5. júna (TASR) – Dohromady 16 mladých študentov dnes v Moyzesovej sieni v Bratislave slávnostne zavŕšilo trojročný intenzívny rozvojový program s názvom Nexteria Leadership Academy. Ten ponúka najtalentovanejším vysokoškolákom v hlavnom meste a okolí možnosť systematicky rozvíjať praktické, manažérske a líderské zručnosti.

Úsilie študentov prišiel osobne oceniť aj prezident SR Andrej Kiska.

Úspešnému absolvovaniu kurzu predchádzali tri roky práce, sebarozvíjania. Počas tohto obdobia navštevovali študenti kurzy, workshopy, prednášky či mentorské stretnutia. Taktiež riešili prípadové štúdie z firemnej praxe, diskutovali o odborných i kariérnych otázkach alebo pracovali na vlastných projektoch.

Podľa prezidenta Kisku je výnimočné, že sa mladí študenti aj napriek vlastným školským povinnostiam a problémom chceli stať niečím viac, a to lídrami.

"Okrem morálnych hodnôt je pre mňa lídrom človek, ktorý má víziu a nebojí sa jej. Lídri vymyslia myšlienku. Všetci hovoria naokolo, to sa nedá, ale lídri idú a dokážu veci presadiť," povedal absolventom prezident. Zároveň uviedol, že kde je energia a chuť, tam sa dokážu veci pohnúť iným smerom

Tomáš Hasala, riaditeľ neziskovej organizácie Nexteria, ktorá rozvojový program organizuje, zaželal študentom, aby sa v živote stretávali s obrovskou prajnosťou. "Nám ostatným želám, aby tie nádeje, ktoré do nich vkladáme, boli naplnené," povedal. Jeden z čerstvých absolventov Andrej Kozák skonštatoval, že si na Nexterii váži "nákazu" motiváciou a množstvo ľudí, ktorí chcú Slovensko zlepšiť a vplývať na ďalších ľudí. "Pre mňa je to jeden z dôvodov, prečo sa nevydať jednoduchšou cestou za lepším životom do zahraničia, ale ostať na Slovensku," priblížil.

Program Nexteria Leadership Academy, ktorého snahou je pripraviť generáciu mladých ľudí na to, aby sa stali tvorcami pozitívnych zmien v krajine, navštevuje po dnešku takmer 60 ďalších študentov.

Nexteria od svojho založenia, v roku 2008, realizuje aktivity zamerané na rozvíjanie potenciálu mladých ľudí a ich prípravu do praxe. Za ten čas sa do jej projektov zapojilo viac ako 3000 študentov. Nexteria organizuje pre vysokoškolákov aj kariérne podujatie Night of Chances či so strednými školami spolupracuje na projekte Career Visions.

Jún 2019

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
-
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
-
-
-
-
-
-
-

Prehľad udalostí:

· TK Univerzity Pavla Jozefa Šafárika pri príležitosti ukončenia cezhraničného projektu UPJŠ a Eszterházy Károly University v Egri zaoberajúceho sa vytvorením geografickej databázy pre región Tokaj Veľká Tŕňa, spoločenská sála Ostrožovič, s. r. o., Nižná 23
· Slávnostné akademické zhromaždenie Rektor UK Marek Števček udelí najvyššie ocenenie univerzity – Veľkú zlatú medailu UK – predsedovi Ústavného súdu Českej republiky a signatárovi Charty 77 Pavlovi Rychetskému. O 14.00 h bude uvedená pamätná strieborná zbe
· Svetový deň rybárstva
Napíšte nám skolske@tasr.sk alebo volajte +421 / 2 / 59 210 131